close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • WIZYTA W KONSULACIE/WYDZIALE KONSULARNYM

 • W celu zarezerwowania wizyty w Konsulacie RP należy dokonać rejestracji w systemie e-Konsulat (www.e-konsulat.gov.pl).

   

  Rejestracja wizyt w systemie e-Konsulat dotyczy spraw: wizowych, paszportowych i prawnych.

   

  W razie potrzeby złożenia kilku wniosków należy zadbać o zarejestrowanie każdej sprawy osobno. Dotyczy to również rejestrowania wizyt dla kilku osób.

   

  Zapisów w systemie e-Konsulat nie wymagają sprawy z zakresu pomocy konsularnej, wypadki losowe, odbiór paszportów i innych dokumentów. Odbiór odbywa się w Konsulacie RP w dniach i godzinach pracy urzędu.

   

  Przy każdej wizycie w Konsulacie RP należy pamiętać o zabraniu ze sobą polskiego dokumentu tożsamości (paszport lub dowód osobisty).

   

  Po zarejestrowaniu się należy – dla pewności – wydrukować potwierdzenie umówienia wizyty na wybrany przez Państwa dzień i godzinę.

   

  Jeśli w systemie nie pojawia się interesujący Państwa dzień, oznacza to, że tego dnia Konsulat RP jest zamknięty lub dla danej usługi nie przyjmuje się w danym dniu interesantów albo nie ma wolnych miejsc.

   

  Jeśli nie mają Państwo dostępu do Internetu, wizyty można umawiać również mailowo santiago.consulado@msz.gov.pl oraz telefonicznie – wyłącznie pod numerem telefonu +56 22 824 5000.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: